PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

NO KONEČNĚ, MÍSTO LŽÍ, NEPRAVD A KLAMÁNÍ MAJÍ NOVINY KONEČNĚ PRÁZDNO !!!

Slovenské noviny vyšly s prázdnou titulní stranou


27.3.2008

Bratislava - Slovenské noviny dnes vyšly se změněnou titulní stranou. Jde o protest proti podobě návrhu tiskového zákona. Ten má na probíhající schůzi schválit slovenský parlament.

Na titulních stranách nenajdou čtenáři zpravodajské informace jako obvykle, ale jen oznámení s titulkem Odpověď Sedm hříchů tiskového zákona.

Do protestu se zapojilo pět největších celoplošných deníků, které jsou zároveň členy Sdružení vydavatelů periodického tisku

"Nechceme vydávat noviny, které čtenáře nezajímají a porušují jeho práva. Proto považujeme za nevyhnutelné využít titulní stránky novin k protestu. Spolu s ostatními deníky jsme se k tomu odhodlali po víc než deseti letech, kdy jsme se za vlády Vladimíra Mečiara bílými stránkami bránili proti útokům vůči tisku," píše se v prohlášení, které deníky zveřejnily na titulních stránkách.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Protest podpořily také internetové verze deníků.

Hospodárske noviny, Nový čas, Plus 1 deň, Pravda a Sme ve vysvětlení čtenářům naléhají na poslance Národní rady, aby nepřijímali tiskový zákon, který míří proti jejich voličům.

Podle sdružení vydavatelů periodického tisku směřuje nový zákon k tomu, že noviny nebudou tvořit redaktoři, ale někdo jiný. "Vytváří nesmyslně široký prostor pro právo na opravu a odpověď, tím hrubě zasahuje do redakční práce, porušuje demokratické zásady, práva občanů a svobodu tisku," uvádí se v prohlášení, které Aktuálne.sk poskytl šéf sdružení Miloš Němeček.

"Je to útok na obsah novin a pokus zasahovat do redakční práce, struktury novin po grafické i obsahové stránce," vysvětlil Němeček pro Aktuálne.sk.

Podle něho nejde o vydavatele, ale o čtenáře. "Chceme se postavit proti tomu, že někdo chce zákonem nutit, aby byli čtenáři poskytované nekorektní informace," dodal.

Většina deníků dnes zveřejnila rozsáhlé tematické materiály k tiskovému zákonu.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu