PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

40 zemí se chce vydat jadernou cestou. Hrozí zbrojení?
Hrozí závody v jaderném zbrojení?

13.5.2008

Washington - Světová poptávka po jaderném palivu se zřejmě v příštích letech výrazně zvýší. Přístup k němu ale umožní i snazší šíření nukleárních zbraní.

Nejméně 40 zemí v posledních letech informovalo Mezinárodní agenturu pro atomovou energii (MAAE), že mají v úmyslu spustit vlastní jaderný program. Informaci zveřejnil deník Washington Post.

Nejméně šest z nich hodlá uran buď samo obohacovat, nebo zpracovávat vyhořelé jaderné palivo. A to znamená zakoupit či vyvinout technologie umožňující výrobu atomové bomby.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Závody s Íránem?

V současné době uran ve svých centrifugách obohacuje Írán, za což jej stíhají mezinárodní sankce.

Právě obava z íránského jaderného programu může být jedním z důvodů, proč mají "nukleární ambice" státy Perského zálivu, jako jsou Kuvajt, Saúdská Arábie nebo Spojené arabské emiráty.

"Jsme znepokojeni, že některé země se v reakci na Íránce obracejí směrem k nukleárním zbraním," řekl Washington Postu zdroj z americké vlády, který si nepřál být jmenován.

"Velkou otázkou je: V jakém okamžiku dosáhneme nukleárního bodu zvratu, ve kterém se dostatečné množství zemí rozhodne pro jadernou cestu, takže ostatní si budou myslet, že to musí učinit také," dodal.

Vysoké ceny ropy

Většinu zemí, které mají o jaderné technologie zájem, však jednoduše trápí vysoké ceny ropy a chtějí výrobu elektřiny z ní nahradit něčím levnějším.

O tenčících se světových zásobách mluví při obhajobě svých nukleárních plánů i Teherán, jeden z největších vývozců této suroviny.

Další arabské státy, které oznámily aktivaci jaderného programu, jsou Alžírsko, Bahrajn, Egypt, Jordánsko, Jemen, Libye a Maroko.

Blízký východ bez jaderných zbraní?

Káhira nedávno zopakovala výzvu k vytvoření mezinárodní smlouvy, která by zaručovala, že celý Blízký východ bude bez jaderných zbraní. V současné době je má v regionu pouze Izrael: odhaduje se, že vlastní přibližně sto hlavic.

Experti se obávají, že v oblasti hrozí nukleární závody. Zástupci MAAE tvrdí, že dnešní celosvětový zájem o jadernou technologii je bezprecedentní.

Ty země, které chtějí samy obohacovat uran nebo zpracovávat vyhořelé jaderné palivo ale leží jinde. Jsou jimi Argentina, Austrálie, Brazílie, Jihoafrická republika, Kanada a Namibie.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu