OČISTNÉ PROCESY SÍLÍ - PLANETA ZEMĚ SE OČIŠŤUJE OD HRUBOVIBRAČNÍCH ENERGIÍ

Australské veletoky vysychají. V říjnu přijde kolaps


21.6.2008

Melbourne - Austrálii hrozí ekologická katastrofa. Země čelí největším obdobím sucha za posledních sto let, která ohrožují samu existenci říčního systému Murray-Darling.

Povodí více než 3000 kilometrů dlouhých řek, které znají čeští diváci ze seriálu Co přináší řeka, produkuje 40 procent australských potravin.

Zdejší ekosystémy však kvůli nedostatku vody začaly vymírat, a pokud se do října situace nezlepší, hrozí podle panelu vědců překročení "bodu, ze kterého není návratu".

Mokřiny v dolní části řeky vyschnou, vegetace zmizí a některé druhy ryb budou vyhubeny.

Palba kritiky se snáší i na pomalou reakci australské vlády, která se jinak snaží profilovat ekologicky

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Místo vody kyselina

Vědecká zpráva, jejíž výsledky nyní pronikly do médií, je už měsíc stará. Setkání federálních a státních ministrů vodního hospodářství je přitom plánováno až na listopad, tedy měsíc poté, co systém může zkolabovat.

"Když tam ponoříte ruce, spálíte se," řekl serveru news.com.au o některých částech povodí profesor vodního hospodářství na univerzitě v Adelaide Mike Young.

"Je to kyselina sírová," poukazuje profesor na to, že prostřednictvím slunečního záření se ze dna mokřin začaly uvolňovat kyselé látky. "Tyhle systémy jsou už navždy mrtvé."

Jak australští zelení, tak ještě nedávno vládnoucí liberálové současnou administrativu kvůli bagatelizování problému ostře kritizují. Podle ministryně pro klimatické změny a vodní hospodářství Penny Wongové však vláda dělá, co může.

Vláda jedná, ale pomalu

"Pokud je třeba učinit urgentní rozhodnutí ministerské rady, může k němu dojít mimo (pravidelné) zasedání," říká Wongová, která upozorňuje, že vláda investuje více než tři miliardy dolarů do zpětného výkupu vody původně určené na zavlažování.

Podle Younga ale celý proces postupuje příliš pomalu. Vinu však vidí více na straně regionálních vlád než federální administrativy.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu