PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

NESMÍRNĚ NEBEZPEČNÝM KROKEM V BUDOVÁNÍ ČIPOVÉ TOTALITY - LIKVIDACE SOUKROMÍ LIDÍ A MNOHEM VĚTŠÍ MOŽNOSTI OVLÁDÁNÍ - JE ELEKTRONIZACE ZDRAVOTNICTVÍ. ZDRAVOTNÍ POJIŠŤOVNY POD ZÁMINKOU POZITIVNÍCH ČINŮ BUDUJÍ TOTÁLNÍ OVLÁDACÍ NÁSTROJ NA LIDI S VYUŽITÍM ČIPOVÝCH TECHNOLOGIÍ OD JEŠTĚRŮ Z PEKEL. ZDRAVOTNÍ ÚDAJE LIDÍ LZE V BUDOUCNU SNADNO ZNEUŽÍVAT K ZOTROČOVÁNÍ LIDSTVA. ČIPOVÉ SYSTÉMY VE ZDRAVOTNICTVÍ JSOU DALŠÍM KROKEM K ČIPIZACI LIDSTVA JAKO TAKOVÉHO ZA ÚČELEM NAPROSTÉHO OVLÁDÁNÍ A ÚPLNÉHO ZOTROČENÍ V NUCENÝCH PRACÍCH STEJNĚ, JAK TOMU BYLO ZA HITLERA VE 40. LETECH 20. STOLETÍ. TEHDY TO ALE BYLO BEZ TĚCHTO TECHNOLOGIÍ, A TEDY PRIMITIVNÍ. V BUDOUCNU TO MŮŽE BÝT TAK RAFINOVANÉ, ŽE LIDSTVO NENALEZNE ŘEŠENÍ K VYSVOBOZENÍ SE. JE VIDĚT, ŽE SE LIDÉ NEPOUČILI, A PROTO SI PŘIVOZUJÍ JEŠTĚ NEBEZPEČNĚJŠÍ BUDOUCNOST. VARUJEME VÁS PŘED TĚMITO KROKY V NEVĚDOMOSTI, KDO ZA NIMI STOJÍ A JAKÉ JSOU JEHO CÍLE !!!

VZP dá k lékařům "Velkého bratra": Chce tím ušetřit miliardy


30.10.2008

Největší česká zdravotní pojišťovna má nejambicióznější plán ve své historii. Hodlá sledovat všechny lékaře i nemocnice.

Všeobecná zdravotní pojišťovna si chce pomocí nového elektronického systému pohlídat všechny lékaře a nemocnice tak, aby pacienty zbytečně neozařovali rentgenem, nedávali jim zbytečné léky a neposílali je na zbytečná vyšetření.

VZP tvrdí, že jen pomocí řízené péče ušetří od roku 2011 sedm až 10 miliard ročně. A slibuje, že tyto peníze dá na léčbu vážně a chronicky nemocných pacientů.

Pro představu: jen za sedm miliard by celý rok žila celá motolská nemocnice a ještě by zbylo na její kompletní rekonstrukci.

VZP věří tomu, že nejde o nadsazenou sumu. "Je to částka, kterou pojišťovna vydá za zbytečně předepsané léky a vyšetření. Problém je hlavně v tom, že lékaři nemají o pacientech dostatek informací a že mezi sebou příliš nekomunikují," vysvětluje šéf VZP pro strategii a rozvoj Pavel Vepřek, který systém řízené péče pro pojišťovnu vymyslel.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Pojišťovna chce začít testovat řízenou péči od začátku ledna u několika stovek praktických lékařů. Během tří let pak hodlá propojit přes 20 tisíc lékařů se všemi nemocnicemi do elektronické sítě, ve které by si doktoři o pacientech našli všechny informace. "Doktor, který je informovaný, nezatěžuje pacienta zbytečnými léky, což má nežádoucí účinky," dodává Vepřek.

S tím, že VZP může díky řízení péče ušetřit miliardy, souhlasí i ekonom Miroslav Zámečník. "Ušetřit sedm až deset miliard ročně je u VZP reálné. Zkušenosti ze zahraničí ukazují, že jen díky sdílení informací se dá ušetřit sedm procent z obratu," říká Zámečník. A VZP má roční obrat přes 140 miliard.

Řízená péče podle VZP se ale bude od té americké podstatně lišit. Na rozdíl od milionů pacientů z USA totiž zůstane českým klientům VZP svobodná volba lékaře. A VZP slibuje, že lékařům na rozdíl od jejich amerických kolegů zůstane svoboda léčit podle svého svědomí.

VZP ale bude od lékařů požadovat víc práce než dosud. Pojišťovna například chce, aby praktičtí lékaři objednávali pacienty ke specialistům na konkrétní hodinu. Praktici také budou muset přednostně směřovat pacienty ke specialistům, kteří do řízené péče vstoupí.

Pacient sice bude moci operaci nebo ošetření v předem vybrané nemocnici odmítnout, VZP ale počítá s tím, že velká většina lidí se radě svého lékaře dobrovolně podřídí.

"Pacienta ve volbě neomezíme, ale bude mít cestu po zdravotnictví prošlapanou," říká Vepřek.

Pojišťovna také bude mít pomocí zpětné elektronické kontroly možnost dohlédnout na to, jestli doktoři léčí pacienty dobře a jestli neopakují zbytečná vyšetření.

"Kvalita péče se zlepší jen proto, že na ni někdo bude pravidelně dohlížet," slibuje Vepřek. Praktičtí lékaři také od VZP dostanou údaje o tom, kteří specialisté léčí kvalitně.

Na oplátku dostanou praktičtí lékaři od pojišťovny víc peněz: oproti svým kolegům, kteří se do řízené péče nepřihlásí, budou mít za každého pacienta o čtyři koruny víc. "A v případě, že dodrží náš rozpočet, jim přidáme za každého pacienta dalších 15 procent navíc," dodává Vepřek.

Podobný projekt jako VZP chystají i některé menší pojišťovny - například Česká národní zdravotní pojišťovna (ČNZP). Ta chce podobně jako VZP nechat pacientům svobodnou volbu lékaře a lékařům svobodu léčit podle svých znalostí.

Na rozdíl od VZP sice ČNZP zatím neumožní lékařům objednávat pacienty pomocí internetu na konkrétní hodinu ke specialistům, ale už od příštího roku dá všem praktickým a dětským lékařům pomocí elektronické sítě všechny potřebné informace o pacientovi: o lécích, které bere, o vyšetřeních, která podstoupil, a hlavně o všech nemocích, které pacient má.

"Pomocí elektronického systému nejen odhalíme, jestli nebere pacient léky zbytečně nebo zda nechodí na zbytečná vyšetření, ale i to, jestli je správně léčený," pochvaluje si šéf sdružení pediatrů Pavel Neugebauer.

Praktičtí lékaři se navíc těší, že budou mít o pacientech, kteří teď často "nekontrolovaně" běhají po ordinacích, víc informací. "Platí, že dobře informovaný lékař dokáže pacienty léčit mnohem lépe než lékař, kterému některé informace o pacientovi chybí," doplňuje místopředseda Sdružení praktických lékařů Michal Bábíček.

Někteří doktoři se ale řízené péče VZP i integrované péče ČNZP obávají. "Obávám se ztráty svobody léčit podle svého svědomí i nárůstu administrativy," říká praktický lékař ze Zlína Lubomír Nečas.

"Cílem každé pojišťovny je snižovat náklady na zdravotní péči a my se obáváme, že budou chtít pojišťovny prostřednictvím řízené péče šetřit na lékařích i pacientech," dodává prezident lékařské komory Milan Kubek.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu