PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Zloději ukradli německému Telekomu údaje 17 milionů klientů
Mezi zmizelými daty měly být i údaje o některých prominentních osobách, například manželce bývalého kancléře Schrödera.

4.10.2008

Neznámí zloději ukradli kontakty na více než 17 milionů klientů a jejich osobní údaje z Deutsche Telekom. Mezi poškozenými i prominentní osobnosti včetně politiků, průmyslových magnátů nebo hvězd zábavního průmyslu.

Obrovský únik dat se týká klientů mobilního operátora T-Mobile, kterého největší telekomunikační firma v Evropě provozuje.

Ukradená telefonní čísla, poštovní adresy a částečně data narození a e-mailové adresy dokonce kolovaly po internetu. Mezi postiženými prý byli i fotbalová legenda Franz Beckenbauer nebo manželka bývalého kancléře Gerharda Schrödera Doris.

Deník Der Spiegel hovořil i o některých bývalých ministrech a dokonce o spolkových prezidentech. Pokud by se dat osobností zmocnily kriminální kruhy, mohla by být podle kriminalistů ohrožena jejich bezpečnost.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Data zmizela před dvěma lety

Deutsche Telekom dnes konkrétní jména nechtěl potvrdit. Zdůraznil však, že uniklé údaje neobsahovaly čísla bankovních kont nebo bankovních karet.

Krádež dat se podle telekomunikační společnosti odehrála už v roce 2006. V květnu téhož roku firma podala trestní oznámení na neznámého pachatele. Státní zastupitelství později objevilo nespecifikované záznamy dat při jedné domovní prohlídce. Deutsche Telekom poté propustil dva své zaměstnance, přestože se údajně přímá souvislost s krádeží osobních údajů neprokázala.

Vyšetřovatelé pátrali v internetu a na trzích s daty. "Podle našich poznatků data byla nabízena na černém trhu, ale dosud se neobjevil žádný odběratel," uvedl příslušný státní zastupitel Fred Apostel.

Citlivá data kolují na černém trhu

Kromě toho prý byla data v plném rozsahu zajištěna. Také Deutsche Telekom zjevně celou záležitost považoval za uzavřenou, než se údaje opět objevily v redakci Spiegelu.

Nejnovější skandál je jen další z řady indicií, že v Německu bují černý obchod s osobními údaji. Podle některých názorů už se týká prakticky všech Němců. V srpnu se začalo hovořit o tom, že obětí "závažných zločinných machinací" se stal i Deutsche Telekom. Jenom německý T-Mobile přitom má více než 38 milionů klientů a v roce 2006, kdy byly jeho databáze ilegálně zkopírovány, jich měl v Německu přes 30 milionů.

Už počátkem srpna média informovala o prvním skandálu tohoto druhu, když jeden anonym zaslal centrále ochrany spotřebitelů v severoněmecké spolkové zemi Šlesvicko-Holštýnsko kompaktní disk se jmény, daty narození, adresách, telefonních číslech i číslech bankovních účtů 17 tisíc lidí. Brzy se ukázalo, že jde jen o nepatrnou špičku ledovce.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu