PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Britská vláda "zneužívá strachu" k likvidaci demokratických svobod

28.2.2009

"Británie se stává databázovým policejním státem"

Vláda a soudy se v Británii spikli v úsilí postupně zlikvidovat demokratické svobody a proměnit zemi v "databázový" policejní stát. Tak argumentovali řečníci na řadě vyprodaných konferencí, které se v sobotu konaly po celé Británii. Při nich se spojili univerzitní učitelé, politikové, právníci, spisovatelé, novináři a rockové hvězdy. Vydali apel Británii, aby začala hájit svá demokratická práva.

Více než 1500 osob se účastnilo Konvence o moderní svobodě v Londýně. Ta byla propojena videolinky s paralelními akcemi v Glasgow, v Belfastu, v Bristolu, v Manchesteru, v Cardiffu a v Cambridge.

Vystoupilo více než 80 řečníků, včetně spisovatele Philipa Pullmana, hudebníků Briana Ena a Feargala Sharkeyho, novinářů Fatimy Bhutto, Andrewa Gilligana a Nicka Cohena a šéfredaktora deníku Guardian Alana Rusbridgera.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Mnoho řečníků kritizovalo britské soudnictví. Panel čelných novinářů odsoudil soudy, že pomáhají potlačovat svobodu projevu. Varovali, že zákony o pomluvě jsou zneužívány "pochybnými osobami" z celého světa, které využívají britských zákonů o pomluvě u britských soudů proti oprávněné investigativní novinářské práci.

"Většina těchto případů se vůbec nedostane na veřejnost," řekl Rusbridger, který si stěžoval, že honoráře britských právníků jsou 140krát vyšší než jinde v Evropě. To vytvoří neuvěřitelně těžká dilemata pro novináře v denících, které už tak trpí poklesem prodeje a reklamy.

Andrew Gilligan z deníku Evening Standard varoval, že plánovaná komunikační databáze bude znamenat konec veškerého soukromí a "také konec novinářské práce". Gilligan poukázal na to, že jediným člověkem, který byl zatčen při ilegálním zastřelené brazilského elektrikáře Jeana Charlese de Menezese byl novinář, který zveřejnil skutečnost, že oficiální policejní prohlášení jsou lživá.

Organizace Konvence pro moderní svobodu (Convention on Modern Liberty), kterou sponzorují Nadace Josepha Rowtreea, openDemocracy, Liberty, NO2ID a deník Guardian, byla založena letos v lednu s tímto cílem: "Upozorňovat všechny, kterých se to týká, že jsou naše základní práva a svobody ohroženy bojem proti terorismu, finanční krizí a vznikem 'databázového státu'".

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu