PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Zbrojení ve vesmíru nabírá obrátky, přidává se IndieAmerická družice SBIRS je jedním s klíčových komponentů budoucí protiraketové obrany. Se svými infračervenými čidly má být schopná detekovat včas start balistických raket

14.1.2010

Indie se pustila do vývoje laserů a dalších systémů schopných ničit cizí satelity na oběžné dráze. Po Spojených státech a Číně jde o další mocnost, která chce rozšířit dosah svých ozbrojených sil i do vesmíru.

„Orbitální zbraň, potřebná k ničení satelitů, musí být vyvinuta a práce na ní jsou součástí programu protiraketové obrany,“ oznámil ředitel indické Organizace pro obranný výzkum a vývoj V. K. Saraswat. Vylepšené lasery mají sloužit k označkování cíle pro navedení rakety schopné zasáhnout satelity, které se pohybují velikou rychlostí.

Experti upozorňují, že rozvoj "kosmických" zbraní může postupně eliminovat hrozbu odstrašení, kterou poskytují arzenály jaderných zbraní. Možnost efektivního ničení balistických raket z oběžné dráhy odstraní i hrozbu ničivé odvety, která byla mimo jiné zdrojem rovnováhy sil během studené války.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Schopnost zničit satelit demonstrovala v roce 2007 Čína, která zničila starou meteorologickou družici. Test vytvořil ohromné množství nebezpečných úlomků na oběžné dráze. Spojené státy v roce 2008 zničily satelit padající do zemské atmosféry, aby zabránily znečištění moře nebo půdy, ale podle kritiků tak chtěly demonstrovat lepší vlastnosti nové rakety SM-3.

Také Rusko vyvíjelo protidružicové systémy různého druhu, ale většina jeho projektů v minulosti ztroskotala na nekvalitní elektronice. Oficiálně sice mocnosti mluví o potřebě zákazu zbrojení ve vesmíru, ale zároveň jsou v běhu programy, které počítají s rozšířením zbraňových systémů za hranice atmosféry.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu