PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

LOUTKOLIDÉ SE NEMOHOU DOHODNOUT NA ZÁCHRANĚ JIMI NIČENÉ PLANETY, NEBOŤ PODLÉHAJÍ 90 % DÁLKOVÉMU OVLÁDÁNÍ JEŠTĚRY Z PEKEL. TOTO OVLÁDÁNÍ SI NEVĚDOMĚ I VĚDOMĚ POSTUPNĚ VOLILI A VOLÍ KAŽDODENNÍMI ČINY V TOMTO A PŘEDCHOZÍCH ŽIVOTECH.

Konference OSN v Kodani skončila neúspěchem, ekologové se zlobí

19.12.2009

V Kodani skončil summit OSN o změnách klimatu. Po spletitých jednáních byla uzavřena jen právně nezávazná politická dohoda USA, EU, Číny, Brazílie, Indie a Jihoafrické republiky, že mají v úmyslu účinit opatření, aby globální oteplování nezvýšilo teplotu na Zemi o více než dva stupně Celsia ve srovnání se stavem před průmyslovou revolucí. Delegáti konference OSN dohodu nepřijali, vzali ji pouze formálně na vědomí.

Rozpory mezi státy byly velké a projevovaly se po celou dobu konání konference. Skupina zemí v čele s Čínou odmítala přistoupit na jasné závazky. Jiné země nezávaznou dohodu odmítaly podpořit, protože chtějí, aby obsahovala konkrétní cíle. Nejhlasitěji výsledky summitu kritizovala Bolívie, Venezuela, Nikaragua, Ekvádor, Kuba, Súdán a ostrovní země jako Tuvalu. Zklamáni jsou i zástupci České republiky.

"Je to rozhodně zklamání, je to slabé, ten text nemá žádnou váhu," konstatoval Pavel Zámyslický, ředitel odboru klimatu ministerstva životního prostředí. "Teď se najde spousta zemí, které budou tvrdit, že to není jejich text, že s tím nemají nic společného."

Podle súdanského delegáta Lumumby Di-Apinga odsoudili politici Afriku k smrti upálením: "Požadujete od Afriky, aby podepsala souhlas se svou sebevraždou, pakt o upálení, aby se udržela hospodářská nezávislost několika málo zemí. Je to řešení, založené na hodnotách, které poslaly šest milionů lidí v Evropě do plynových komor."

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

"Je mi líto, že musím oznámit, že Tuvalu nemůže tento dokument přijmout," řekl Ian Fry, delegát z ostrovního státu Tuvalu, který je ohrožen stoupáním mořské hladiny.

"Přízrak obchází ulicemi Kodaně, je to kapitalismus, kapitalismus," prohlásil venezuelský prezident Hugo Chávez. "Nový model kapitalismu, vymýceni života. Kdyby klima bylo bankou, již dávno byste ho zachránili."

"Nejprve dali planetu do závorky, pak ji z textu vyškrtli. Už nejde o záchranu biosféry, už jde jen o to, aby politikové nevypadali jako idioti. Rozhovory se rozkládají a všechno důležité se z dohody vyškrtává. Hlavně ať vznikne dojem, že bylo dosaženo dohody aspoň v něčem. Toto je chaotický a katastrofální závěr chaotického a katastrofálního summitu," napsal z Kodaně britský ekologický publicista George Monbiot.

Výsledky konference kritizovali i české ekologické organizace: "Spousta slov a minimum činů. Zázrak z poslední noci kjótské konference se dnes bohužel neopakoval: politici se v Kodani nedokázali dohodnout dokonce ani na tom, že se příště závazně dohodnou. Dnes přijatý text není ani závazný, ani kvalitní, ani férový. Někteří světoví politici se usilovně snaží své selhání nalakovat na zeleno a prodat jej občanům a médiím jako úspěch," uvedl Jan Rovenský z Greenpeace.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu