PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Na webu je pochybná kopie datových schránek, experti před ní varují

29.10.2009

Tři dny před spuštěním projektu datových schránek, které mají nahradit papírovou komunikaci internetovou, se na webu objevila jejich kopie. Stránky www.datoveschranky.net názvem i grafikou vypadají jako vstupní brána do oficiálních schránek, s nimiž ale nemají nic společného. Informovala o tom televize Prima.

Počítačoví odborníci občanům doporučují, aby na tuto adresu nesdělovali žádné osobní údaje, protože mohou být zneužity. Ministerstvo vnitra podle ní dává od problému ruce pryč.

Jako vlastník domény datoveschranky.net je podle Primy registrován Jan Špacír z Olomouce, který však tvrdí, že s nimi nemá nic společného. "Já jsem tu doménu zajistil a pak jsem ji prodal," řekl Primě. Nyní doménu provozuje soukromá počítačová firma.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Prima navíc uvedla, že kromě stránky s koncovkou net fungují i další, které rovněž nemají s oficiálními datovými schránkami na adrese www.datoveschranky.info nic společného. Například prostřednictvím jedné z nich se člověk může ocitnout na stránkách erotické seznamky.

Datové schránky, které mají nahradit papírovou komunikaci, budou muset od 1. listopadu používat všechny společnosti zapsané v obchodním rejstříku, úřady a státní instituce. Datová schránka je elektronické úložiště dat pro doručování dokumentů.

Cílem zavedení schránek je rychlejší, spolehlivější a levnější poskytování služeb veřejné správy nejširší veřejnosti. Podle ministerstva vnitra datové schránky ušetří státu více než 200 milionů korun ročně na poštovních poplatcích.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu