PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Špehování zaměstnanců Deutsche Bank zajímá policii

19.2.2010

Největší německé bance Deutsche Bank hrozí kriminální vyšetřování, rozhodne prokuratura.

Největší německé bance Deutsche Bank hrozí kriminální vyšetřování kvůli podezření ze špehování dvou vedoucích pracovníků a jednoho důležitého akcionáře. Potvrdila to podle internetového serveru BBC banka.

Odmítla se však vyjádřit k informacím o tom, že v souvislosti s tímto podezřením propustila dva zaměstnance. Podle serveru byly propuštěnými šéf ochranky a šéf investičních vztahů.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Prokurátoři se podle serveru nyní rozhodují, zda mají oficiální kriminální vyšetřování tohoto případu zahájit. Banka zahájila své vlastní vyšetřování již v květnu a nezávislé vyšetřování stále pokračuje. Mluvčí společnosti uvedl, že se k obviněním nebude vyjadřovat, dokud toto vyšetřování nebude dokončeno.

Prokurátoři nyní zkoumají důkazy, které jim předal úřad pro ochranu údajů. Může jim tak zabrat dva až tři týdny, než o zahájení kriminálního vyšetřování rozhodnou, píše BBC.

V Německu se špehuje běžně

Skandály kolem špehování v podnicích nejsou v Německu žádnou novinkou. V minulých letech zasáhly například telekomunikační skupinu Deutsche Telekom, železniční společnost Deutsche Bahn či maloobchodní firmu Lidl.

Na případ v Deutsche Bank upozornily některé podezřelé detaily v rešerších externí právní firmy při rutinní datové kontroly Deutsche Bank. Podobně jako v případu Deutsche Bahn a Deutsche Telekomu se údajně prováděly rešerše a šetření okolí jednotlivých osob ze společnosti. V žádném případě se ale nejednalo o špehování všech zaměstnanců či třeba novinářů jako ve zmíněných předchozích případech.

Největší německá banka Deutsche Bank se za loňský rok kvůli vysokým odpisům a propadu příjmů ponořila do ztráty, která v hrubém vyjádření dosáhla 5,7 miliardy eur (162 miliard korun). Ještě v roce 2007 banka vytvořila hrubý zisk 8,75 miliardy eur.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu