PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Náramky budou hlídat vězně až od ledna 2011. Den hlídání vyjde na 300 Kč

7.2.2010

Ministryně spravedlnosti uvedla, že zkušební provoz elektronických náramků bude zaveden ještě letos. Samotné hlídání vězňů bude zahájeno údajně v roce 2011.

Hlídání domácích vězňů elektronicky by mělo být zavedeno plošně od ledna příštího roku. Tendr na systém chce úřad vyhlásit do dvou týdnů, řekla ve čtvrtek při interpelacích ve sněmovně ministryně spravedlnosti Daniela Kovářová. Zkušební provoz elektronických náramků by měl být ještě letos.

Domácí vězení zavedl od ledna nový trestní zákoník. Soudy zatím tento trest uložily podle Kovářové dvěma lidem, v dalších třech případech se o něm uvažuje. Odsouzené bude hlídat do zavedení elektronických náramků probační a mediační služba, která kvůli tomu navyšuje počty pracovníků.

Elektronický systém chtělo ministerstvo financovat z unijních pěněz, dotaci ale nedostalo. Proto vyhlásí výběrové řízení až nyní. "Mělo by jít o otevřené výběrové řízení s tím, že cena bude jedním z významných kritérií," řekla Kovářová. Den hlídaní jednoho domácího vězně by měl podle předpokladů stát kolem 300 korun, ve vězení je to podle Kovářové 1000 až 1100 korun.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Poslanec Jeroným Tejc (ČSSD), který ministryni interpeloval, pokládá cenu za příliš vysokou. Kovářová prý není s částkou 300 korun také spokojena a věří, že bude nižší. Pokud zájemci v tendru nabídnou vysokou cenu, bude moci být zrušen, dodala ministryně.

Podle dřívějších informací z ministerstva měly být náramky zavedeny až příští rok. Náměstek ministryně Pavel Staněk v polovině ledna nedokázal říci, zda to bude začátkem, nebo na konci roku. Kovářová ve čtvrtek řekla, že letošek je vyčleněn na výběrové řízení i s vypořádáním případných námitek a odvolání a na vyzkoušení systému. Plošně by se měly využívat od 1. ledna.

Na domácí vězení by měli přispívat i samotní odsouzení. Měli by platit podle dřívějších odhadů ministerstva 1000 až 1500 korun měsíčně. Podle soudu ministerských úředníků by se mohlo domácí vězení týkat v prvních dvou letech kolem 1500 lidí.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu