PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

V Atlantiku objevili oblast, kde se hromadí milióny plastových odpadků

15.1.2010

Výzkumníci v Atlantském oceánu objevili místo, kde se soustřeďují milióny kusů plastového odpadu. Nachází se severně od Karibiku. O nálezu informovali měsíc poté, co bylo podobné místo potvrzeno v Tichém oceánu.

Průzkum provedli pracovníci asociace Sea Education, Oceánografického institutu ve Woods Hole a Havajské univerzity. Výsledky se zakládají na vylovení více než 64 000 kusů odpadků z umělé hmoty z vod Atlantiku při východním pobřeží Ameriky v posledních 22 letech. Celkem uskutečnili přes 6000 expedic.

Výzkumníci se domnívají, že mořské proudy odnášejí odpad do oblasti mezi 22. a 38. stupněm severní šířky. Podobné místo, kde se odpad hromadí, se nachází v Tichém oceánu mezi Havají a Kalifornií v oblasti označované jako Velká tichomořská odpadní oblast, potvrdili. Tato oblast byla poprvé označena v roce 1997.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Podle Kary Lawové, která výsledky výzkumu představila, je obtížné regiony srovnávat. V obou z nich ale při jediném výlovu z moře vytáhli přes tisíc kusů odpadků. Oblast v Pacifiku je větší než Francie. Přes svou rozlehlost a množství odpadků ale není patrná na satelitních snímcích, protože ji tvoří malé kusy odpadu.

To samé platí pro oblast v Atlantiku. Lawová uvedla, že většina vyloveného materiálu měla na šířku do jednoho centimetru. V místech s největší koncentrací jich ale bylo zhruba 200 000 na kilometru čtverečním. „To je maximum srovnatelné s Velkou tichomořskou odpadní oblastí,“ řekl Lawová, podle níž se problém podceňuje, přičemž vůbec neexistují přesnější údaje o míře znečištění.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu