PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Ropa útočí na naše pobřeží, hřímal v televizi Obama

16.6.2010

Washington (USA) - Americký prezident Barack Obama v projevu z Oválné pracovny Bílého domu představil "bojový plán" s únikem ropy v Mexickém zálivu.

Američanům slíbil, že vláda oblast zasaženou ropnou katastrofou vyčistí a obnoví i s pomocí peněz firmy BP, z jejíhož poškozeného vrtu ropa uniká.

Šéf Bílého domu, jenž je kvůli neštěstí pod značným tlakem veřejnosti, chce zároveň zabránit opakování podobného problému a snížit závislost Spojených států na fosilních palivech.

"Tento ropný únik již je nejhorší ekologickou pohromou, jaké kdy Amerika čelila. Na rozdíl od zemětřesení či hurikánu nejde o jednotlivou událost, která páchá škodu během několika minut či dní. Miliony galonů ropy, jež se vylily do Mexického zálivu, jsou spíše jako epidemie, se kterou se budeme potýkat měsíce, či dokonce roky," uvedl Obama.

Volbou Oválné pracovny pro svůj projev podtrhl vážnost situace. Američtí prezidenti odtud obvykle mluví o válečných konfliktech.

Ani Obama, který katastrofu v pondělí přirovnal k teroristickým útokům z 11. září 2001, se ale tentokrát bojové terminologii nevyhýbal.

Únik ropy označil za útok "na naše pobřeží a naše občany". Snahu napravit jej i jeho následky pak označil za bitvu. A následně přiblížil podrobnosti svého "bojového plánu", jak v ní zvítězit.

Ropa do Mexického zálivu po havárii na plošině Deepwater Horizon uniká již téměř 60 dní. Společnosti BP se v poslední době daří část ropy zachycovat, zároveň se ale objevily informace, že problém je vážnější, než se dosud mělo za to.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu