PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Předvolební trumf Řápkové může stát Chomutov miliony

14.10.2010

Poslední předvolební trumf primátorky Chomutova Ivany Řápkové (ODS) může městskou pokladnu přijít až na několik milionů korun.

Až taková může být teoretická výše pokuty, která chomutovské radnici hrozí za zveřejnění seznamu dlužníků z řad komunálních kandidátů. Úřad na ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) ve čtvrtek kvůli tomu zahájil s chomutovským magistrátem správní řízení. Úřad má podezření, že město se tím dopustilo nezákonného propojování různých databází.

Radnice ve středu seznam - na kterém dluží aspoň korunu všichni s výjimkou kandidátů ODS a ČSSD, tedy dnešní radniční koalice - rozeslala médiím. Podle primátorky "k prověření došlo na základě podnětů rozhořčených občanů, kteří si stěžovali, že na kandidátkách jsou lidé, kteří jsou dlužníky". "Město Chomutov dlouhodobě vystupuje proti dlužníkům a je nehorázné, že ho v budoucnosti chtějí spravovat ti, kteří sami dluží," prohlásila Řápková.

Poklad v databázi

Ačkoli primátorka v tiskové zprávě nikoho nejmenovala (uvedla pouze, že dluží i dva lídři), podle mluvčí ÚOOÚ Hany Štěpánkové mohla neoprávněně propojit neveřejné databáze dlužníků vůči městu, vůči městské společnosti Chomutovská bytová spolu s veřejnými kandidátními listinami. Další bližší informace zatím ÚOOÚ nechce prozrazovat, protože řízení teprve zahájil.

Právník Jan Vobořil z organizace Iuridicum Remedium, která se dlouhodobě zabývá ochranou osobních údajů, pak upozorňuje na to, že k porušení zákona došlo také tím, že město data využilo k jinému než předem určenému záměru. "Zpracovávají osobní údaje k jinému účelu než k účelu stanovenému - tím je nepochybně vymáhání dluhů, zatímco tady jde o volební boj," říká Jan Vobořil.

Systém pranýř

"To je dobrá zpráva," reaguje lídr TOP 09 v Chomutově Jaroslav Chrtek na informaci o zahájeném správním řízení vůči městu. Osobně považuje postup magistrátu za neomluvitelný.

Raduje se také Přemysl Rabas, jednička na kandidátce strany PRO Chomutov, která sdružuje mj. členy Strany zelených. A zároveň se zajímá, zda primátorka ponese osobní zodpovědnost, pokud město bude muset pokutu zaplatit. "Ono je to k pláči, když se kvůli předvolební štvanici prohospodaří deset milionů. Tak vysokou sumu samozřejmě nejspíš nelze čekat, přesto je mimořádně nezodpovědné zatížit daňové poplatníky nesmyslnou pokutou," říká Rabas.

Nejedná se o první případ, kdy má magistrát v Chomutově potíže se zákonem. Už loni mu ÚOOÚ udělil pokutu za neoprávněné předání záznamu kamerového systému médiím, když tamní městská policie nechala zveřejnit záznamy z exekucí.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu