PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Klaus vyznamenal 22 osobností a varoval před globální vládou

PREZIDENT ČESKÉ REPUBLIKY VÁCLAV KLAUS PŘI VÝROČÍ VZNIKU ČESKOSLOVENSKA PŘIZNAL BUDOVÁNÍ CELOSTĚTOVÉ VLÁDY NAD VŠEMI KONTINETY URČITÝMI ENTITAMI A TAK BUDOVÁNÍ SVĚTOVÉHO TOTALITNÍHO SYSTÉMU BEZ MOŽNOSTI LIDÍ OVLIVŇOVAT DĚNÍ VE SPOLEČNOSTI

28.10.2010

Dvaadvacet osobností – váleční veteráni, političtí vězni, vědci, umělci, záchranář či sportovci – převzalo ve čtvrtek z rukou prezidenta Václava Klause nejvyšší státní vyznamenání.

Vyvrcholily tím oslavy 92. výročí vzniku samostatného čs. státu.

Klaus na Hradě předal medaile Za zásluhy např. hokejistovi Jaromíru Jágrovi, výtvarníku Milanu Knížákovi a herečce Haně Maciuchové.

Jágr ČTK řekl, že ocenění považuje za obrovskou čest a poctu. "Je spousta ocenění, která se týkala hokeje. Třeba Zlatá hokejka nebo ocenění v Americe, ale tohle je něco jiného. Je to obrovská pocta, ale na druhou stranu je spousta lidí, kteří by si to zasloužili více než já," uvedl. Hraje prý hokej, protože ho to baví. "Nikdy jsem nepřemýšlel, že bych za to mohl dostat někdy nějaké státní vyznamenání," dodal.

Nejvyšší vyznamenání – Řád Bílého lva – propůjčil třem účastníkům bojů v druhé světové válce. Emil Boček bojoval jako stíhací pilot na západní frontě. Dva další vyznamenaní se účastnili bojů na východní frontě. Marie Ljalková-Lastovecká jako zdravotnice a ostřelovačka bojovala v čs. armádního sboru u Sokolova i na Dukle. Jan Plovajko prošel cestu z Buzuluku přes Duklu až do Prahy.

Řád Tomáše Garrigua Masaryka prezident propůjčil prvnímu trenérovi Emila Zátopka Janu Haluzovi.

Medailí Za zásluhy ocenil příslušníka Hasičského záchranného sboru Romana Hlinovského, který organizoval záchranné práce při letošních povodních na Liberecku.

Stejné ocenění převzali také dětský kardiolog Milan Šamánek, básník Karel Šiktanc, dirigent Vladimír Válek, vědkyně Blanka Wichterlová, filmová teoretička Eva Zaoralová či manažer a podnikatel Jiří Michal, jehož jméno je spojeno s firmou Léčiva – Zentiva.

Ocenění obdržela také filmová publicistka Eva Zaoralová. Ta přiznala, že zpráva o tom, že dostane vyznamenání, ji velmi překvapila. Velmi ji to těší, ale necítí se prý dostatečně významná na to, aby za svoji činnost dostala tak významnou cenu. Pokud to má být za karlovarský filmový festival, měl by ji podle ní dostat spíše jeho ředitel Jiří Bartoška, který festival zaštítil svým jménem.

"Já to beru, že to, co dělám, dělám jako svého koníčka, a ještě jsem za to placená. Ale vůbec bych nečekala, že tato činnost by pro někoho znamenala nějakou opravdovou zásluhu," uvedla.

Je to poprvé, co mezi vyznamenanými není nikdo oceněn in memoriam. Všichni si přišli do Vladislavského sálu na Pražský hrad své řády a medaile převzít osobně.

Slavnostního večera ve Vladislavském sále se zúčastnil také bývalý prezident Václav Havel s manželkou Dagmar nebo bývalý premiér Miloš Zeman rovněž s chotí.

Klaus varoval před globální vládou

Prezident Klaus se ve svém projevu zamýšlel nad významem a smyslem české státnosti.

Ačkoli zdůraznil, že nehodlá pronášet filipiku proti Bruselu, neodpustil si na jeho adresu kritická slova. Prezident je přesvědčen, že rizika a nebezpečí umělé a překotné evropské integrace, před kterou on léta varuje, se již stala skutečností.

„Výrazně se ukázalo i to, že jsou oficiálně proklamovaná soudržnost, solidarita a altruismus evropského projektu spíše přáním než realitou,“ prohlásil Klaus.

Podle něho „není možné si nevšimnout, že se „integrační“ snahy politických elit největších zemí světa stále více a rychleji přesouvají se sociálně inženýrského projektování v rámci států a kontinentů na rozměr interkontinentální, vlastně celosvětový“.

Klaus proto varuje, že „seskupení nejsilnějších a politicky nejvýznamnějších států světa usiluje o to, stát se neformálním předstupněm globální světové vlády“. Domnívá se, že tato vláda bude „fakticky rozhodovat o našich životech bez naší účasti a možnosti ovlivnění“. Navíc, jak prohlásil, bude odtržená od demokratické legitimace občanů. „Demokracie bez občana je však protimluv,“ uvedl prezident.

Ministr obrany Alexandr Vondra ve čtvrtek udělil pěti lidem nejvyšší resortní vyznamenání Kříž obrany státu. Dalších osm lidí dekoroval řádem Zlaté lípy a rozdal Záslužné kříže ministra obrany.

Vyznamenán byl například kapitán ve výslužbě Bedřich Utitz, který se s protiletadlovým plukem podílel na obraně přístavu Tobruk a zúčastnil se obléhání francouzského Dunkerque, kde ho Němci zajali. S Adolfem Müllerem založil v roce 1971 samizdatové nakladatelství Index v Kolíně nad Rýnem.

Zlatou lípu Vondra připnul na hruď veliteli čáslavské tygří letky Jaroslavu Míkovi. S ostatními piloty stíhaček gripen získal nedávno prestižní ocenění Silver Tiger Trophy určené pro nejlepší letku s tygrem ve znaku v NATO.

Prezident Klaus s předsedy obou komor parlamentu Miroslavou Němcovou (ODS) a Přemyslem Sobotkou (ODS) ve čtvrtek ráno položil věnce u Národního památníku na pražském Vítkově.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk stahuje-200-zemi.cz
stahuje-cely-svet.cz universe-people.com cosmic-people.com angels-light.org
angels-heaven.org ashtar-sheran.org 200-countries-download.org all-the-world-downloads.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu andjeli-neba.com.hr
anjos-ceu.eu angeli-raja.eu engelen-hemel.nl ingerii-cerului.ro
cennetin-melekleri.web.tr