PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Google porušil zákon o ochraně dat, tvrdí Britové

4.11.2010

Google podle britských úřadů porušil při získávání dat pro službu Street View britský zákon o ochraně dat, když shromažďoval údaje z privátních bezdrátových sítí. Kancelář komisaře pro informace proto oznámila, že provede v Googlu audit jeho praktik v ochraně dat.

Společnost také bude muset zajistit, že se věc nebude opakovat a že se bude zákonem řídit. Google nedostane pokutu, ale hrozí mu tresty, pokud se odmítne podrobit nařízením. Google rozhněval mezinárodní veřejnost, když vyšlo najevo, že jeho auta při snímání ulic velkých měst pro panoramatické záběry Street View sbírají také data z nezakódovaných sítí jako e-maily, internetové adresy a přístupová hesla. Scotland Yard nedávno oznámil, že případ nebude vyšetřovat.

Sama firma svůj přestupek označila za nedopatření. Podnik uvedl, že svého přestupku hluboce lituje a že již zlepšil svou interní kontrolu. Dodal, že získaná data nepoužil v žádném svém produktu ani službě a že je urychleně smazal, jak napsala agentura AP. Regulátoři v USA, Francii, Německu, Španělsku i v České republice začali podezřelé chování Googlu vyšetřovat. Kanadský úřad na ochranu soukromí nedávno oznámil, že Google sbíral celé e-maily a firmu obvinil z porušování práv tisícovek Kanaďanů.

Český Úřad pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) počátkem září rozhodl, že Googlu nepovolí další zpracování osobních údajů. Úřadu vadí, že byly kamery snímající ulice měst pro Street View nastaveny příliš vysoko a z výšky 2,7 metru "viděly" i za ploty a do oken domácností. V USA ukončili regulátoři vyšetřování podezřelých aktivit Googlu, také bez udělení pokuty.

Zákaz fungování internetového videoportálu YouTube, který patří Googlu, obnovil soud v Turecku. Stalo se tak jen několik dnů poté, co byl zákaz po 30 měsících zrušen. Spor turecké vlády s provozovateli YouTube tak pokračuje, protože odmítli ze svých stránek odstranit obsah, který je v Turecku považován za protizákonný. Turecká vláda blokuje portál od května 2008.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk stahuje-200-zemi.cz
stahuje-cely-svet.cz nejsme-otroci.cz universe-people.com cosmic-people.com
angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org 200-countries-download.org
all-the-world-downloads.org himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru
anges-lumiere.fr angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu
andjeli-neba.com.hr anjos-ceu.eu angeli-raja.eu engelen-hemel.nl
ingerii-cerului.ro cennetin-melekleri.web.tr