PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Česko vyhrálo: Sídlo navigačního systému Galileo bude v Praze

Největší evropský vědeckotechnický projekt bude konkurovat americkému systému GPS. Bude sloužit evropským řidičům.

Mezi vesmírné mocnosti se brzy zařadí i Česko. Evropská unie se ve středu večer rozhodla, že centrálu svého největšího vědeckotechnického projektu, navigačního systému Galileo, umístí do Prahy.

Po měsících lobbingu českých diplomatů tak Praha získává velmi prestižní pozici, pokud jde o navigační, dopravní a také vesmírný průmysl. Z hlavního města Česka se bude řídit systém, který bude konkurovat známému americkému systému GPS a který by měla využívat většina evropských řidičů. Systém má také oproti GPS umožňovat řidičům přivolat si pomocí vlastní navigace nouzovou pomoc.

Pro Česko je prestižní i to, že bude vůbec poprvé v historii hostit významnou unijní instituci. Z nových členských zemí se to už povedlo Maďarsku, Polsku, Litvě a Slovinsku.

O projekt Galileo se původně ucházelo jedenáct zemí. Nakonec po dlouhých jednáních zůstaly ve hře jen dvě – vedle Česka ještě Nizozemsko. Velvyslance všech sedmadvaceti unijních států pak včera v Bruselu čekalo konečné rozhodnutí, na papír měli napsat jméno svého favorita: 22 z nich navrhlo Prahu, čtyři byli pro Nizozemsko a zástupce jedné země se zdržel. V pátek má rozhodnutí formálně potvrdit Rada ministrů.

Do Prahy se z Bruselu přestěhuje jen administrativní a provozní část. Tedy asi 45 lidí s počítačovým vybavením. Česká vláda už dříve jako sídlo projektu vybrala dvě patra v budově bývalé konsolidační agentury v pražských Holešovicích. EU by za pronájem platila první pět let jen symbolické euro ročně. Pak by se částka měla zvýšit na úroveň „zlevněného tržního nájmu“.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk stahuje-200-zemi.cz
stahuje-cely-svet.cz nejsme-otroci.cz universe-people.com cosmic-people.com
angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org 200-countries-download.org
all-the-world-downloads.org himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru
anges-lumiere.fr angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu
andjeli-neba.com.hr anjos-ceu.eu angeli-raja.eu engelen-hemel.nl
ingerii-cerului.ro cennetin-melekleri.web.tr