PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

E171? Má chránit před sluncem, zhoubný je jako azbest

PODÍVEJTE SE, JAKÝMI VŠEMI MOŽNÝMI A NEMOŽNÝMI JEDY ZÁSOBUJÍ JEŠTĚŘI Z PEKEL POMOCÍ TZV. "VĚDCŮ Z UNIVERZIT TYPU GRYGAR, VOJTÍŠEK A SPOL." MASY LIDÍ, ABY JE PŘIPRAVILI NA "ŽIVOT" V PODZEMÍ PO ZNIČENÍ PLANETY ZEMĚ:

Lausanne - Oxid titaničitý, který je kromě jiného pod označením E 171 používán jako potravinářské barvivo, může způsobovat zánětlivá onemocnění plicních sklípků. V krajních případech může vyvolat i zhoubné bujení.

Jinými slovy může způsobovat rakovinu plic. K takovému závěru došel švýcarsko-francouzský výzkumný tým, který účinek této chemické látky na lidský organismus studoval.

Experti z Francouzského národního výzkumného centra a univerzit v Lausanne a Orléansu sledovali, jak působí miniaturní částečky oxidu titaničitého (tzv. nanočástice) na lidské buňky a na myši. Došli k závěru, že pravděpodobně mohou plíce poškozovat podobně jako azbest.

Ten je nebezpečný tím, že se jeho miniaturní vláknité struktury uvolňují do vzduchu a po vdechnutí poškozují plicní sklípky. Pokud je někdo působení azbestu vystaven dlouhodobě nebo ho absorbuje hodně, přechází dušnost v zánět, z něhož se může vyvinout rakovina. Stejným způsobem prý může škodit i oxid titaničitý.

"Částečky oxidu titaničitého se při vdechování, stejně jako ty azbestové, ukládají v plicích a způsobují chronický zánět. Dalším stupněm je pak rakovina," cituje server Swissinfo.ch vedoucího výzkumu Jürga Tschoppa, profesora biochemie Lausannské univerzity.

Titanová běloba je všude

Analogie mezi azbestem a oxidem titaničitým tady však nekončí, upozorňují švýcarští a francouzští vědci.

Stejně jako byl dříve azbest hojně využíván pro svou nehořalovst, žáruvzdornost, je nyní oxid titaničitý široce využíván například v potravinářském, kosmetickém i automobilovém průmyslu.

Jen pro ilustraci: Pro rezistentní vlastnosti vůči ultrafialovému záření je oxid titaničitý používán jako ochranná, a tedy hlavní účinná látka v opalovacích krémech.

"Před čtyřiceti lety jsme na tom byli stejně s azbestem. Měli jsme poznatky, které poukazovaly na to, že může být nebezpečný a způsobovat rakovinu, ale chyběly jasné důkazy," dodává profesor Tschopp.

Zuby si čistit nepřestávejte

Neznamená to, ale že bychom si měli přestat čistit zuby a používat krémy, upozorňuje šéf vědeckému týmu, jehož práce byla publikovaná mimo jiné i v magazínu americké Národní vědecké akademie.

"Chceme spíš vyvolat širokou diskuzi o tom, zda bychom neměli produkci nanočástic nějak omezit a pokusit se zjistit, jak mohou ovlivňovat funkci lidského těla," uzavírá Tschop.

Ročně jsou na světě průmyslově vyrobeny až čtyři miliony tun oxidu titaničitého, který je někdy označován jako titanová běloba.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk stahuje-200-zemi.cz
stahuje-cely-svet.cz nejsme-otroci.cz universe-people.com cosmic-people.com
angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org 200-countries-download.org
all-the-world-downloads.org himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru
anges-lumiere.fr angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu
andjeli-neba.com.hr anjos-ceu.eu angeli-raja.eu engelen-hemel.nl
ingerii-cerului.ro cennetin-melekleri.web.tr