PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Švédské školky zavádějí lokalizátory GPS pro děti na vycházkách

Švédské mateřské školy zvažují zavedení lokalizátorů GPS pro děti, s nimiž učitelky chodí na hromadné vycházky do přírody. Informovala o tom švédská média. Lokalizátory by byly upevněny na bundách a kabátcích, které si děti na procházku oblékají. Jistá školka v Borlange už systém vyzkoušela a chválí ho, řada dalších školek o něj projevuje zájem.

"Systém je vynikající. Používali jsme ho hlavně při vycházkách do lesa," řekla Monica Blanková-Hedqvistová, ředitelka školky v Borlange.

Pokud se dítě s lokalizátorem vzdálí za určitou mez od ostatních, systém upozorní zvoněním mobilního telefonu vychovatelku, která vycházku vede. Speciální přístroj ji pak navede k místu, odkud vychází signál.

"Náš systém nemůže zabránit dětem utéct v nepřehledném terénu. Pomůže ale takové dítě rychle nalézt," uvedl šéf projektu Henrik Hoff. Systém podle něj bude oficiálně spuštěn 18. října, zatím je ve zkušebním provozu. Výrobce ho konzultoval se školkami a odborníky a zaznamenal prý převážně velmi příznivé ohlasy. Postupně ho testuje i s dalšími školkami, které mají zájem.

"My systém vyzkoušíme na deseti dětech během října. Dostali jsme deset lokalizátorů pro vycházky," řekla Karin Werholtová ze školky Kronprinsen v Malmö.

Školky šetří na zaměstnancích, brání se rodiče

Někteří rodiče ale sytém nepřijali kladně. Vidí v tom snahu vedení školek ušetřit na personálu a usnadnit si zodpovědnost, tedy etický problém. Jiní však ve využití nejmodernějších technologií na ochranu svých ratolestí spatřují nezbytný pokrok. Švédský úřad pro dozor nad přenosem dat se má těmito souvislostmi zabývat, napsala agentura AP.

Ve Švédsku přijímají předškolní zařízení děti od jednoho do šesti let.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk stahuje-200-zemi.cz
stahuje-cely-svet.cz nejsme-otroci.cz universe-people.com cosmic-people.com
angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org 200-countries-download.org
all-the-world-downloads.org himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru
anges-lumiere.fr angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu
andjeli-neba.com.hr anjos-ceu.eu angeli-raja.eu engelen-hemel.nl
ingerii-cerului.ro cennetin-melekleri.web.tr