V případě srážky s asteroidem bude nejlepší se modlit, doporučuje šéf NASA

POZEMSKÁ VĚDA JE NA ASTEROIDY KRÁTKÁ

čtvrtek 21. března 2013

Šéf amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) Charles Bolden přišel s kuriózním odborným doporučením, jak se ochránit před následky pádu velkého asteroidu na Zemi. Pokud by takové těleso mířilo kupříkladu na New York, bude nejlepší se modlit, prohlásil ve středu Bolden.

Na setkání s americkými zákonodárci Bolden řekl, že modlit se je to jediné, co mohou lidé v současnosti dělat v případě, že se nějaký neznámý asteroid dostane do kolizního kurzu se Zemí.

„Z informací, které máme k dispozici, neplyne, že by se blížil asteroid schopný ohrozit Spojené státy,“ řekl Bolden. „Ale pokud přiletí za tři týdny, modlete se,“ pravil šéf NASA podle britského listu Daily Telegraph.

Situace, kdy se Země střetla s nečekaným hostem z vesmíru, nastala například v polovině letošního února v okolí ruského Čeljabinsku, nad nímž se v atmosféře rozpadl asteroid, který měl v průměru zhruba 17 metrů. Meteorický roj následně způsobil silnou tlakovou vlnu, která ničila budovy a zranila více než 1500 lidí.

Bližší a rozsáhlejší informace k tomuto tématu najdete na webu www.stahuje-cely-svet.cz .

Nezávisle na tom prolétal v téže době kolem Země jiný asteroid, který se přiblížil na pouhých 28 tisíc kilometrů, tedy na menší vzdálenost, než v jaké kolem naší planety krouží telekomunikační a meteorologické družice.

Pravděpodobnost malá, možné následky strašné

„Pravděpodobnost, že by Zemi bezprostředně hrozila srážka s cizím objektem, která by si vyžádala masivní oběti na životech a škody na infrastruktuře, je velmi malá. Nicméně potenciální následky takové kolize jsou natolik rozsáhlé, že je správné brát toto riziko vážně,“ upozornil Bolden.

Před zhruba 66 milióny let se Země srazila s vesmírným tělesem o průměru zhruba 10 kilometrů. Asteroid spadl do oblasti Mexického zálivu a způsobil vyhynutí dinosaurů a zánik většiny živočišných a rostlinných druhů, které se v té době na Zemi vyskytovaly.

Asteroid z Čeljabinsku byl největší od dopadu meteoritu v Tunguzce na Sibiři v roce 1908. Náraz tehdy na ploše více než dvou tisíc čtverečních kilometrů zlikvidoval přes 80 miliónů stromů.

Asteroid o velikosti zhruba 50 metrů, který by dokázal zničit celé město, dopadne na Zemi v průměru jednou za tisíc let.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk stahuje-200-zemi.cz
stahuje-cely-svet.cz nejsme-otroci.cz universe-people.com cosmic-people.com
angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org 200-countries-download.org
all-the-world-downloads.org himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru
anges-lumiere.fr angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu
andjeli-neba.com.hr anjos-ceu.eu angeli-raja.eu engelen-hemel.nl
ingerii-cerului.ro cennetin-melekleri.web.tr himmelens-anglar.se