PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Kdo získal cenu Big Brother v roce 2005


30.10.2006

ČESKO
Firma Tesco - za případ sledování zákaznic v kabinkách kamerou a čipům, které zavádí ve světě do zboží a ty umožňují sledovat pohyb a zvyky zákazníka.
EU za návrh směrnice, která ukládá všem telekomunikačním operátorům a internetovým provozovatelům uchovávat až tři roky údaje o všech telefonních hovorech, SMS, e-mailech a navštívených webových stránkách evropských občanů.
Vládní návrh zákona, který zavádí digitální fotografie a otisky prstů do cestovních pasů. Údaje mají být uloženy ve formě RFID čipu a mohou být čteny bez vědomí občana
Firma Czech Credit Bureau, která provozuje databáze s osobními údaji lidí, kteří čerpají půjčky. Do databází má přístup 19 bank, řada leasingových společností a provozovatelů splátkového prodeje.
Národní akční plán boje proti terorismu změny několika zákonů, které posilují pravomoci policie a zpravodajských služeb
Výrok policejního prezidenta Jiřího Koláře: "Já vedu rozhovory a ať si je každý odposlouchává, jak chce. Když si je člověk jistý, že nic nespáchal, může mu to být jedno."

RAKOUSKO
město Vídeň za instalování kamerových systémů navzdory klesající kriminalitě (Cena pro veřejnou správu)
úklidová společnost Assa: za odebírání otisků prstů a vzorků DNA od všech zaměstnanců z důvodů jejich původu (většina je z Východní Evropy) (Cena pro komerční firmy)

SRN
organizátoři Světového poháru ve fotbale pro rok 2006 za poskytnutí klientských údajů sponzorů, prodej lístků s RFID čipy (Cena spotřebitelů)
prokurátor Ślesvicka-Holštýnska za sledování 7000 majitelů mobilních telefonů, které se nacházeli v blízkosti místa činu. Veřejně bylo oznámeno, že ti, kdo se dobrovolně nepřihlásí jako svědci budou podezřelí (Cena pro veřejnou správu)

ŠVÝCARSKO
státní zastupitelství v Zurichu za projekt tajného nočního průzkumu odpadkových košů zhruba sta zaměstnanců (Cena pro veřejnou správu)
finanční společnost švýcarské pošty Posfinance za nezákonné poskytování údajů o bankovních transakcích do USA (Cena pro komerční sektor)

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu