OČISTNÉ PROCESY SÍLÍ - PLANETA ZEMĚ SE OČIŠŤUJE OD HRUBOVIBRAČNÍCH ENERGIÍ

Meteorologové opět varovali před sněhovou vánicíPozor na jazyky a závěje si musí dávat především řidiči.

26.1.2007

Meteorologové v pátek varovali před sněhovými jazyky a závějemi. Podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) začne v sobotu v ČR opět sněžit, v pondělí bude sníh postupně přecházet v déšť. Za víkend by mohlo napadnou v nížinách 25 centimetrů, na horách až půl metru nového sněhu. Do toho začne zesilovat vítr, který sněhové jazyky a závěje způsobuje.

ČESKÁ REPUBLIKA - V pátek dosáhne vítr rychlosti na horách až 70 kilometrů za hodinu, v neděli může mít v nárazech až 90 km/hod. Varování platí pro celou ČR od pátečního do pondělního večera.

Sněžení by mělo v pondělí postupně přejít v déšť, protože teploty se přes den dostanou nad nulu. "V pondělí už se sněhovými jazyky v nižinách vzhledem ke smíšeným srážkám a teplotám nad nulou nepočítáme. Během dne budou navíc srážky ustávat," uvedl ČHMÚ.

V Česku na začátku tohoto týdne napadl po dlouhé době nadprůměrných teplot sníh. Téměř všude ho leží kolem dvou desítek centimetrů. O víkendu se také poprvé otevře většina vleků na českých horách. Jejich majitelé mohli tento týden také poprvé pořádně využít sněhová děla, protože teploty klesly pod nulu.

Vítr bude v pátek foukat od západu a postupně zesilovat. Největší síly dosáhne v neděli a v pondělí. Pak začne slábnout.

ČR postihl silný vítr před týdnem, dosahoval síly orkánu. [celá zpráva] Nezvykle silný vichr strhával střechy a vyvracel stromy. Vláda v reakci na rozsáhlé polomy vyhlásila v některých krajích stav nouze a zákaz vstupu do lesů. Poškozené stromy, na které napadl sníh, se totiž mohou dál lámat.

Meteorologické pojmy
Ledovka souvislá, zpravidla homogenní průhledná ledová usazenina s hladkým povrchem. Tvoří se zmrznutím přechlazených kapiček mrholení, deš»ových kapek na předmětech, jejichž teplota je mírně pod 0 stupňů Celsia.
Námraza v silniční dopravě se pojem námraza používá pro všechny formy ledových usazenin na vozovkách včetně náledí a zmrazků. Může se vyskytovat na el. sloupech, stromech atd. V letecké dopravě se používá několik druhů námrazy, a to podle rychlosti a teploty, při níž vzniká.
Zmrazky termín používaný pro formu náledí, které vzniká opětovným zmrznutím zcela či částečně roztátého sněhu.
Náledí ledová vrstva pokrývající zemi, na rozdíl od ledovky zde na zemi mrznou nepřechlazené deš»ové kapky či kapky mrholení. Vzniká, je-li teplota povrchu pod 0 stupňů Celsia.
Zdroj: Česká zemědělská univerzita v Praze


BEAUFORTOVA STUPNICE SÍLY VĚTRU
Jak poznat podle pohybu vodní hladiny, stromů, kouře, pohybu prachu a jiných částic sílu větru.
BEZVĚTŘÍ - 0-0,2 m/s, pod 1 km/h, kouř stoupá svisle vzhůru
VÁNEK - 0,3-1,5 m/s, 1-5 km/h, směr větru je poznatelný podle pohybu kouře, vítr však nepohybuje větrnou korouhví (směrovkou)
SLABÝ VÍTR - 1,6-3,3 m/s, 6-11 km/h, vítr je cítit ve tváři,listy stromů šelestí, větrná směrovka se začíná pohybovat
MÍRNÝ VÍTR - 3,4-5,4 m/s, 12-19 km/h, listy stromů a větvičky jsou v trvalém pohybu, vítr napíná praporky a slabě čeří hladinu stojaté vody
DOSTI ČERSTVÝ VÍTR - 5,5-7,9 m/s, 20-28 km/h, vítr zdvíhá prach a kousky papíru, pohybuje slabšími větvemi
ČERSTVÝ VÍTR - 8,0-10,7 m/s, 29-38 km/h, listnaté keře se začínají hýbat, na stojatých vodách se tvoří menší vlny se zpěněnými hřebeny
SILNÝ VÍTR - 10,8-13,8 m/s, 39-49 km/h, vítr pohybuje silnějšími větvemi, telegrafní dráty sviští, používání deštníků se stává nesnadné
PRUDKÝ VÍTR - 13,9-17,1 m/s, 50-61 km/h, vítr pohybuje celými stromy, chůze proti větru je obtížná
BOUŘLIVÝ VÍTR - 17,2-20,7 m/s, 62-74 km/h, vítr ulamuje větve, chůze proti větru je téměř nemožná
VICHŘICE - 20,8-24,4 m/s, 75-88 km/h, vítr působí menší škody na stavbách (strhává komíny, tašky ze střech)
SILNÁ VICHŘICE - 24,5-28,4 m/s, 89-102 km/h, vyskytuje se na pevnině zřídka, vyvrací stromy, působí větší škody
MOHUTNÁ VICHŘICE - 28,5-32,6 m/s, 103-117 km/h, vyskytuje se velmi zřídka, působí velké škody na domech, lesích
ORKÁN - nad 32,7 m/s, nad 118 km/h, ničivé účinky


7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu