PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Na silnicích má mýtné obstarávat většinou satelit


28.2.2007

Na silnicích prvních tříd by mělo být mýtné pro vozy nad 12 tun zavedeno od 1. ledna 2008. Na posunutí termínu se dohodli zástupci firmy Kapsch a ministerstva dopravy v úterý pozdě večer. Dojednali také, že na 80 procentech těchto komunikací obstará výběr satelit. Na zbytku se postaví asi 100 bran s mikrovlnnou technologií. Podobných, jako se nyní používají při výběru mýta na dálnici.

PRAHA - Mýtné se nově bude týkat 1200 kilometrů silnic prvních tříd. Původně mělo být spuštěno už v červenci. Stát ale trval na tom, že technologie musí být satelitní, a souhlasil tak s posunem o půl roku.

Kapsch chtěl satelitní podíl původně menší, asi šedesátiprocentní. S tak velkým podílem mikrovln však nesouhlasil poradní tým ministerstva v čele s děkanem dopravní fakulty ČVUT Petrem Moosem.

Návrh chce ministerstvo předložit vládě a také Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže. ÚOHS bude posuzovat, zda nový systém není v rozporu se zadávacími podmínkami tendru na mýtné.

Spory mezi ministerstvem a Kapschem provázely i spouštění první etapy mýtného na dálnicích a rychlostních silnicích. Kvůli nedořešené finanční zodpovědnosti za nedodělky nebylo do poslední chvíle jasné, zda se systém podaří spustit od 1. ledna 2007.

Nakonec se MD před koncem roku s Kapschem dohodlo a s novým rokem začaly kamióny nad 12 tun na zhruba 1000 kilometrech dálnic a rychlostních silnic mýtné platit. Za prvních osm týdnů zaplatili dopravci přes 780 miliónů korun, stát letos počítá s celkovým výnosem zhruba pět miliard.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu