OČISTNÉ PROCESY SÍLÍ - PLANETA ZEMĚ SE OČIŠŤUJE OD HRUBOVIBRAČNÍCH ENERGIÍ

Led taje, objevuje se nová pevnina. Velmoci větří ropu
O dno Severního ledového oceánu (na snímku) svádějí boj severské velmoci.
První krok, který svou expedicí udělalo Rusko,
hodnotí vědci kladně. Na řadě jsou další státy...

23.08.2007

Ny Alesund - Léto v Arktidě je teplejší než kdykoliv předtím. Ledová pokrývka taje a odhaluje nové ostrovy, dříve ukryté pod vrstvami věčného ledu.

"Nové ostrovy se objevují. Například hned tady za tím fjordem," prohlásil včera na konferenci expertů a klimatologů Kim Holmen, výzkumný ředitel Norského polárního institutu a ukázal na zátoku hned za výzkumným centrem v Ny Alesundu.

V nejsevernější trvale obydlené osadě na světě na souostroví Špicberky, asi 1000 km od Severního pólu, se totiž konala konference, na kterou se sjeli vládní představitelé a klimatologové z celého světa.

Ledu je letos v Arktidě nejméně v dějinách

"Osobně vím o dvou nových ostrovech, které se toto léto objevily severně od Špicberk," uvedl na konferenci v Ny Alesundu ekologický expert guvernéra souostroví Rune Bergstrom. Jeden z ostrovů je velký jako basketbalové hřiště.

Ostrovy podobné velikosti se objevily také nad Grónskem nebo Kanadou. S tajícím ledem není pochyb, že se objeví také na ruském území.

Protože byly ukryty, nebyly vyznačeny na žádných mapách. A to znamená jediné. To, že je ještě nikdo "oficiálně" neobjevil. Ostrovy mohou rozšířit velikost výsostných vod státu, na jehož území se pevnina nachází. Tedy se může zvětšit prostor, kde lze v budoucnu například těžit ropu.

Přerozdělením případných nově objevených ostrovů, které nejsou ve výsostných vodách žádného státu, se bude muset zabývat mezinárodní právo. Stejně tak to bude s rozdělením mořského dna bohatého na ropu a další suroviny.

Na mezinárodním poli už mezitím přituhuje boj o budoucí rozdělení Arktidy mezi Rusko, Dánsko, Kanadu, Norsko a Spojené státy. Je jasné, že ani jeden stát nezíská vše.

A to není všechno. Tající led zřejmě již brzy definitivně otevře novou námořní cestu mezi Atlantickým a Tichým oceánem. Tu si nárokuje Kanada, zatímco Spojené státy ji považují za mezinárodní průliv.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu