OČISTNÉ PROCESY SÍLÍ - PLANETA ZEMĚ SE OČIŠŤUJE OD HRUBOVIBRAČNÍCH ENERGIÍ

Neapol čeká zkáza horší než Pompeje, varují vědci


29.08.2007

Neapol - Až půl milionu mrtvých, zničení rozsáhlých území a následky horší než zkáza Pompejí. Takový osud hrozí okolí Vesuvu, pokud úřady nebudou brát riziko masivní erupce vážně.

Vyplývá to alespoň ze studie vulkanologů Giuseppeho Mastrolorenza a Michaela Sheridana, o níž referuje zářijové číslo německého vydání magazínu National Geographic.

Kdy přijde zkáza? Brzy

Riziko velké erupce podobné té, která v roce 79 srovnala se zemí antické Pompeje a Herculaneum, je přitom podle vědců více než padesátiprocentní.

Oba experti na základě archeologických nálezů vypočítali interval ničivých výbuchů lávy Vesuvu. A výsledek? Dva tisíce let.

Vzhledem k tomu, že poslední velká erupce postihla právě antické Pompeje, lze čekat obdobnou zkázu v nejbližších letech.

Sheridan srovnal účinky případné katastrofy s městem St. Pierre na Martiniku, které v roce 1902 zalila láva ze sopky Mont Pelée. "V některých částech Neapole by nikdo nepřežil," tvrdí. Navíc by těsně před erupcí lávy došlo k velké panice a chaosu.

Vědečtí teroristé

Kolegové obou vulkanologů ale považují podobné zprávy za zbytečné strašení a označili jejich studii za "vědecký terorismus". "Je to nezodpovědné vyvolávání paniky," kritizoval je Enzo Boschi, předseda italského Národního ústavu pro geofyziku a vulkanologii.

Podle Mastrolorenza ale riziko spočívá mimo jiné v tom, že nelze s přesností určit, kdy k erupci dojde.

"Na rozdíl od hurikánů opravdu nelze nic určit," varuje. Lze tak jen doufat, že se části Neapole nestanou fascinující archeologickou lokalitou jako právě Pompeje.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu