PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Vědci vynalezli brýle, které vidí skrz oblečení


09.10.2007

Působí to jako výmysl vystřižený z filmu Total Recall, ale je to opravdu realita. Jeden z těch nejvroucnějších snů mnoha mužů (a možná i žen) se stal realitou. Zatímco naše sluneční brýle nám pomohou na pláži skrýt fakt, že se po nějaké dívce díváme více, než by bylo záhodno, tak nově vynalezené brýle se dostávají daleko za pomyslný limit. Rovnou totiž ukážou, co se pod jejími plavkami skrývá.

LONDÝN - Nový vynález se však zřejmě do rukou řadového šmíráka nedostane. Nová technologie totiž umožní bezpečnostním agentům odhalit z dálky zbraň schovanou pod sakem a dá jim tak šanci udeřit proti podezřelým osobám dříve, než by mohlo dojít k tragédii.

Za objevem stojí vědecká laboratoř britské společnosti BAE Systems s názvem Advance Technology Center. Funkčnost nového vynálezu je založena na maličkém terahertzovém segmentu spektra rádiových vln.

Terahertzové vlny mají kmitočet mezi radarovými mikrovlnami a infračervenými vlnami. Při určité výši jsou pak neviditelné a nijak nepůsobí na lidské oko. Narozdíl od rentgenových paprsků, terahertzové vlny jsou schopny objevit na dálku objekty skryté v oblečení či příručních zavazadlech.

Výsledky prvních testů jsou doslova neuvěřitelné. Schováni za stěnou, viděli vědci lidi nahé, jako kdyby neměli oblečení. Dle některých uštěpačných poznámek však zjevně matou i tyto brýle, jelikož sice vidí ženy jakoby nahé, ale například prsa využívají podporu podprsenky, a tak vypadají jinak, než kdyby byly ženy opravdu nahé.

Odhalí i rakovinu kůže

Technologie bude pravděpodobně využívána v mnoha dalších vědeckých projektech a její využití tak nezůstane jen u anti-teroristický obranných systémů, odhalování zbraní či výbušných a toxických chemikálií. Objev bude zřejmě hodně platný i na poli medicíny, jelikož tyto vlny by měly být schopné odhalit rakovinu kůže a zubní kaz dříve, než to zatím doktoři dokáží.

Možnost prověřování objektů terahertzovou technologií byla prozkoumávána také v Sandia National Laboratories, tedy v laboratořích patřících k britské národní jaderné bezpečnosti.

Účinná pomoc při útoku plynem

"Věříme, že tento objev najde využití v pokročilých komunikačních systémech a radarech s vysokými rozlišovacími schopnostmi," řekl hlavní výzkumník laboratoří Sandia Mike Wanke.

"Většina materiálů a chemikálií nese svůj vlastní unikátní terahertzový podpis. Terahertzový přijímač by pak byl schopný zaznamenat přítomnost nějakého plynu a zároveň by určil, o jaký plyn jde," dodal Wanke.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu