PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Jednou možná budeme mobilem platit, aniž ho vyndáme z kapsy


04.10.2007

Největší japonský mobilní operátor NTT DoCoMo doufá, že jednoho dne začne prodávat telefon, který za nás uskuteční elektronické platby, i když ho vůbec nevyndáme z kapsy.

Používání mobilních telefonů k elektronickým platbám za zboží je v Japonsku poměrně běžné. Vždyť se také jedná o světově největší trh, kde se využívají mobilní technologie třetí generace (3G). Telefony tu slouží například k placení jízdného ve vlacích nebo k úhradě nákupů v prodejních automatech.

Prototyp mobilního telefonu společnosti DoComo, který byl představen v úterý, vám dovolí dělat totéž, ovšem bez toho, abyste ho vůbec vyndali z kapsy.

Telefon, který užívá senzor vyrobený společností Kaiser Technology, posílá elektrické signály přímo přes lidské tělo a umožňuje elektronické platby nebo přesun dat pouhým dotykem prstu.

Tuto komunikační technologii nyní zkoumají v IBM a její možnosti mohou být mnohem širší. Například společnost Matsushita Electric Works uvažuje o jejím užití ve spojení s ID tagy do telefonů. Dveře hlídaných oblastí by se například otevřely, jakmile by váš mobil přenesl váš identifikační kód přes vaše nohy do systému. Podobně byste nastoupili do auta a po prvním vašem dotyku by se okamžitě nastavilo jeho sedadlo a volant ve správném úhlu, vhodném pro vaše tělo, říká mluvčí DoCoMo Takushi Koinumaru.

Bude to ale několik let trvat, než budou nové telefony vyvinuty a než budou spolehlivé a bezpečné pro japonský mobilní trh, pokud k tomu vůbec kdy dojde. "Ještě nevíme, zda se tato technologie kdy dostane do prodeje," řekl Koinumaru. "Potřebujeme další výzkum. Chceme také ověřit, zda vůbec existuje trh pro takové výrobky."

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu