PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Italská mafie si za rok vydělá 90 miliard eur


23.10. 2007

První italskou obchodní společnostní co do ročního obratu je "mafie a.s.". Zločinecká organizace si vydělá za rok 90 miliard eur, což se rovná sedmi procentům italského hrubého domácího produktu. Uvedla to italská agentura ANSA s odkazem na zprávu Konfederace podnikatelů v obchodě a turismu (Confesercenti).

ŘÍM - "Hlavním zdrojem příjmů (mafie) jsou vydírání, lichva, krádeže, přepadení, padělání a kontrola veřejných soutěží," zdůrazňuje se ve zprávě.

"Od potravinářství po turismus, od služeb pro firmy a spotřebitele, od veřejných soutěží po veřejné dodávky, od sektoru realit po sektor finanční, přítomnost organizovaného zločinu sílí v každé ekonomické aktivitě," upřesňuje Konfederace.

Obchodníci a podnikatelé jsou obětmi asi 1 300 kriminálních činů za den, tedy 50 za hodinu. Zhruba dvacet procent obchodů dává pravidelně mafiánům peníze za to, aby si zajistily nerušený provoz. Děje se tak hlavně na jihu Itálie, například na Sicílii je to osm obchodů z deseti.

Podnikatelské kolosy se s mafií domlouvají

Podle zprávy je vliv mafie tak silný, že velké společnosti s ní raději uzavírají kompromisy.

"Jedna z nejzávažnějších věcí je, že se množí případy společných tajných dohod, kterých se účastní velké italské společnosti, zejména ty, které působí v sektoru veřejných prací. Tyto firmy se raději s mafií domluví, než by udaly její vydírání," uvádí Konfederace.

Zpráva píše, že velcí podnikatelé si spolčením s mafií zaručují "poklidný život", "hrnou se za mafiánem, aby byli dle normy". Dohoda se zločineckou organizací jim zaručuje "konkurenční výhodu".

Confesercenti dokonce uvádí na základě policejních zpráv i konkrétní příklady. "Kolos Italcementi povolil tlaku N'dranghety (kalabrijské mafie), zvýšil výdaje a přebral větší rizika, jen aby ulehčil expanzi klanu Mazzagatti". Kvůli pracím na dálnici Salerno-Reggio Calabria "další dva kolosy, Impregilo a Condotte Spa, byly donuceny jednat s kalábrijskými mafiánskými klany".

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu