PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Japonsko bude cizince fotit a brát jim otisky prstů
"Systém, který registruje pouze cizince, je diskriminační,"
tvrdí Sonoko Kawakamiová z tokijské kanceláře AI.


28.10.2007

Tokio - Japonsko chystá přitvrdit v protiteroristické prevenci. Od 20. listopadu bude všechny cizince mířící do země fotografovat a snímat jejich otisky prstů.

Více než dvěma milionům cizinců, kteří v Japonsku žijí, se krok vlády zdá příliš radikální. Fotografování a snímání otisků se totiž bude provádět při každém vstupu do země.

"Něco takového určitě lidem, kteří zde žijí již třicet, čtyřicet let, nebude připadat příliš humánní," tvrdí podnikatel Terry Lloyd, který v Japonsku působí již 24 let.

Nové otisky prstů odhalí víc: věk, rasu, pohlaví

Japonská vláda svůj protiteroristický plán přesto obhajuje. "Tímto krokem přispějeme k prevenci mezinárodního terorismu na naší půdě," vysvětluje úředník imigračního úřadu Naoto Nikai.

Projekt, který má být spuštěn již 20. listopadu, je ale podle Lloyda zbytečný. "Zatím jsme nebyli svědky žádného teroristického útoku, který by provedl cizinec, zato je tu řada japonských teroristů," dokládá.

Nápad japonské vlády se nelíbí ani lidskoprávní organizaci Amnesty International.

"Systém, který registruje pouze cizince, je diskriminační," tvrdí Sonoko Kawakamiová z tokijské kanceláře AI. "Nepřímo tak říkají, že cizinec je terorista, což zvýší úroveň xenofobie ve společnosti."

Snímky budou pořízeny imigračními úředníky a následně předány policii a japonské vládě. Výjimku získali pouze diplomaté, děti mladší 16 let a potomci válečných zajatců z Koreje a Číny, kteří v Japonsku žijí již celé generace.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu