PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Lenovo staví v Polsku svou první evropskou továrnu


27.11.2007

Lenovo postaví novou továrnu a centrum služeb v průmyslové zóně v polském městě Legnica. Nové centrum bude sloužit zákazníkům z Evropy, středního východu a Afriky. Na starost bude mít jak výrobu a úpravy konfigurací, tak distribuci a služby s přidanou hodnotou.

Hala v Legnici má plochu 30 tisíc metrů čtverečních. Nová továrna v Polsku, která bude stát v Dolním Slezsku, by měla spustit výrobu ve 3. čtvrtletí roku 2008 s počáteční kapacitou až 5 miliónů počítačů ročně.

Hodnota investice je odhadována na více než 20 miliónů dolarů (zhruba 400 miliónů Kč). Částka zahrnuje náklady na vybudování areálu, zařízení, platby, daně a další příspěvky místním, regionálním nebo národní ekonomice. Jakmile bude továrna v plném provozu, zaměstná zhruba 1000 lidí.

"To, že jsme si vybrali pro evropskou továrnu právě Polsko a že do ní plánujeme implementovat naše nejlepší výrobní procesy, jasně dokazuje, že naše přítomnost v Evropě poroste a s tím i náš podíl na trhu," doplnil Milko van Duijl, president Lenova.

Nová fabrika v Polsku je letos už pátou investicí Lenova. Chapadla této firmy, která svého času koupila počítačovou divizi IBM, se rozšiřuje na 4 kontinenty a do 5 zemí. Lenovo totiž oznámilo stavbu výrobních hal v Šanghaji v Číně; Severní Karolíně v USA, Baddi v Indii a v Monterrey v Mexiku.

"Investice v sektoru informačních technologií jsou pro nás prioritou. Na jedné straně jsou spojeny s implementací nových technologií a na straně druhé vytvářejí nová pracovní místa pro řadu výborných polských specialistů v tomto oboru," uvedl Paweł Wojciechowski, šéf polské investiční agentury.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu