PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Visa spustila v Británii pilotní projekt plateb přes mobil
Visa testuje platby mobilním telefonem pomocí technologie NFC

30.11.2007

Visa se zúčastní projektu O2 Wallet, prvního rozsáhlejšího programu, v němž bude otestováno placení mobilním telefonem pomocí technologie NFC (Near Field Communication). Mobilem bude možné platit vstupné na různé akce, jízdenky v prostředcích městské dopravy, nebo drobné nákupy – k provedení transakce stačí přiložit telefon ke čtečce.

Pilotní projekt potrvá šest měsíců od 28. listopadu 2007 do konce května 2008. V různých částech Londýna se jej zúčastní přes 500 lidí. Účelem projektu je otestovat funkčnost systému a zjistit, o jaké služby a funkce mají uživatelé v praxi zájem.

Co je NFC (Near Field Communications)

Technologie NFC funguje na bázi vlnového pásma 13,56 MHz (s dosahem přes 10 cm). Při komunikaci stačí, aby dvě zařízení podporující tuto technologii byla blízko sebe. Od standardu Bluetooth se odlišuje právě tím, že podporuje řadu standardizovaných protokolů pro bezpečný přenos dat.

Účastníci projektu dostanou telefon Nokia 6131 – NFC s několika předinstalovanými aplikacemi NFC. Prostřednictvím tohoto telefonu pak budou platit za nejrůznější služby po celém Londýně. Během první fáze bude 225 účastníkům projektu nahrána do telefonu předplacená karta Barclaycard Visa.

Tou budou moci platit položky do výše 10 liber v těch obchodech, které v současné době nabízejí platbu kartami Visa payWave. Ve druhé fázi projektu (od února do května 2008) bude k dispozici i ověřování PIN, platba nad 10 liber a možnost doplňování kreditu na předplacené karty.

Projekt je součástí celosvětové iniciativy Visa Mobile Platform. Visa dnes testuje toto řešení po celém světě: v Austrálii, Brazílii, Kanadě, Francii, Německu, Koreji, Malajsii, Španělsku, na Tchaj-wanu a v USA.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu