PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Po kouření dostávají stop auta.
Milán zavedl ekomýtné


04.01.2008

Milán - Po vlně zákazů kouření na veřejných místech dobývá Evropu další omezení. Tentokrát se týká vjezdu automobilů do center měst.

Od středy například není tak jednoduché přijet do italského Milána. Tamní radnice začala vybírat ekologické mýtné v rámci systému "EcoPass."

Řidiči mířící do zóny v centru města o rozloze osmi čtverečních kilometrů musejí platit od dvou do deseti eur v závislosti na velikosti a typu svého vozidla.

Cílem je snížit hladinu smogu: do ulic Milána denně vyjíždí v průměru devadesát tisíc automobilů. Systém zatím funguje jeden rok na zkoušku. Pokud se osvědčí, zůstane.

První dva dny se ale neobešly bez problémů. Řidiči i policisté shodně tvrdí, že s placením přes internet jsou problémy a webová stránka EcoPassu často kolabuje.

Vjezd do zóny kontroluje třiačtyřicet kamer, které odhalí neplatiče. Radnice předpokládá, že za první roky nový systém vynese 24 miliónů eur.

"Jde o nový způsob, jak se vyrovnat se znečištěním města a jeho vlivem na zdraví lidí," řekla deníku Il Giornale starostka města Letizia Morattiová.

Milán patří k městům s nejhorším životním prostředím v Evropě. EcoPass prý má snížit zahlcení města smogem a zplodinami téměř o třetinu. Součástí plánu je i rozšíření milánského metra do roku 2014.

Příkladu Milána následují i další města. Řím od 10. ledna omezí průjezd nákladních automobilů městem a stejný systém placeného vjezdu do centra chtějí zavést i Turín a Janov.

Stejnou cestou se vydala i některá německá města. Už dříve zpoplatnily vjezd do centra Londýn a Stockholm.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu