PSEUDOTVŮRCI VELICE PILNĚ PŘIPRAVUJÍ PLNOST NEGATIVNÍHO STAVU

Audit odhalil zneužívání veřejných peněz europoslanci


23.2.2008

Každý rok přijde evropský rozpočet až o desítky miliónů eur, které si „rozeberou“ evropští poslanci pod záminkou placení svého personálu. Ve skutečnosti buď neplatí nikoho, nebo jen nekvalifikované rodinné příslušníky. Uvádí to utajovaný parlamentní audit, o němž informuje britský tisk. Věc nyní vyšetřuje OLAF, protikorupční úřad Unie.

BRUSEL - Audit údajně zjistil „rozsáhlé, široké a zločinné“ zneužívání systému, který europoslancům dává k dispozici více než 130 miliónů eur (asi 3,3 miliardy korun) ročně. Ty mají sloužit k placení personálu jejich kanceláří.

Audit potvrdil i český europoslanec Petr Duchoň, místopředseda výboru pro rozpočtovou kontrolu. „Počet poslanců v Europarlamentu je příliš vysoký na to, než aby se vlastnosti této skupiny příliš odlišovaly od běžného vzorku populace,“ řekl.

Rozsah zneužívání údajně tak „vyděsil“ vedení parlamentu, že dokument je nyní utajován. „Chceme reformu, ale nemůžeme zpřístupnit tuto zprávu veřejnosti, pokud chceme, aby lidé šli volit v evropských volbách příští rok,“ zdůvodnil podle listu The Daily Telegraph tento přístup nejmenovaný zdroj parlamentu.

Dokument neuvádí konkrétní provinilce, odhaluje však široké zneužívání systému, který dává každému europoslanci k dispozici asi 165 tisíc eur (4,3 miliónu korun) ročně jen na personál. V některách případech byly z těchto peněz vyplaceny jedné osobě mzdy, dvojnásobně překračující plat europoslance. Jindy dostal poslanecký asistent vánoční ocenění, které devatenáctkrát přesahovalo jeho plat. Někdy europoslanci žádali platby z těchto fondů, byť neměli zaměstnance, jindy je chtěli pro poskytovatele administrativních služeb, kteří vůbec neexistovali, anebo šlo o lidi závislé na europoslancích.

 

7000 stran textů a 5000 obrázků o Vesmírných lidech Sil Světla najdete zde:

vesmirni-lide.cz vesmirnilide.cz andele-svetla.cz andelesvetla.cz
universe-people.cz anjeli-neba.sk anjeli-svetla.sk universe-people.com
cosmic-people.com angels-light.org angels-heaven.org ashtar-sheran.org
himmels-engel.de angeles-luz.es angely-sveta.ru anges-lumiere.fr
angelo-luce.it anioly-nieba.pl feny-angyalai.hu anjos-ceu.eu
angeli-raja.eu